andülasyon terapi nedir andülasyon terapi ile zayıflama

Modern tıp yöntemlerinden biri olan andülasyon terapi sayesinde kilo sorunlarının üstesinden gelmek mümkün olabilir. Hayatın akışı içerisinde çeşitli sorunlar ile karşılaşan bireylerin modern tıp çözümleri ile sağlıklarına kısa bir süre içerisinde kavuşması mümkündür.

Günümüzde yaşam tarzlarında ortaya çıkan değişimler ile birlikte en önemli sağlık problemlerinden biri olan fazla kilo durumları oluşmuştur. Kilosundan rahatsız olup sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyen kişilere andülasyon bir seçenek oluşturmaktadır. Bu nedenle uzman doktorlar tarafından kontrol altında yapılan işlemlerle beraber kişilerin istedikleri kiloya ulaşması mümkündür.

Andülasyon Nedir?

andülasyon terapi

Biyofiziksel olan prensiplere dayanan andülasyon terapi etkili bir yöntemdir. Yöntemin teknolojisi geliştirilme aşamasında uzman doktorlar ile birlikte üniversite klinikleri aktif rol oynamıştır. Kızıl ötesi ısısı ve mekanik osilasyon kavramlarının birleşmesi sonucunda terapi yöntemi kavramını ortaya çıkartmıştır. En önemli özellikleri arasında yalnızca vücudun belirli bir yerinde değil bütünsel olarak olumlu etki sağlaması bulunmaktadır.

Sağlık sorunlarına çözüm bulmak isteyen birçok kişi tarafından ‘andülasyon nedir?’ sorusu araştırılmaktadır. Andülasyon terapi genellikle batı ülkelerinde sağlık sorunlarının çözülmesinde destekleyici ve tamamlayıcı bir tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır. Andülasyon ile zayıflama seçeneği yöntemin kullanıldığı durumlardan biridir. Akut ağrısından şikayetçi olan kişilere veya hastalıklara bağlı olarak gelişen ağrılarda kullanılan bir yöntem olarak bilinmektedir. Sağlık üzerinde olumlu etkiler sunması sonucunda doktorlar tarafından çözüm aşamasında daha yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Andülasyon çeşitli alanlarda pozitif etki yaratmaktadır. Doktorların incelemesi sonucunda andülasyon terapi yönteminin uygulandığı hastalıklar şu şekildedir:

 • Akut ve kronik olarak ağrı şikâyeti olan kişiler
 • Özellikle kilo problemi yaşayan kişiler
 • Bölgesel olarak yağlanma durumundan şikayetçi olan kişiler
 • Dolaşım probleminden mustarip olanlar
 • İç organlarda yağlanma tespit edilen hastalar
 • Uykusuzluk ve stres yaşayanlar
 • Huzursuz bacak sendromu tespit edilmiş kişiler
 • Metabolizma sorunlarıyla baş etmeye çalışanlar
 • Bazı durumlarda bel ve boyun bölgelerinde rastlanan fıtık rahatsızlıklarında
 • Romatizma hastaları ve bunun sonucunda ortaya çıkan eklem ağrılarında

Andülasyon yöntemi her hasta için farklı program seçenekleri sağlayabilmektedir. Sağlık sorunlarında uygulanan farklı programlar nedeniyle etki alanı oldukça geniştir.

Andülasyon Terapi Nedir?

andülasyon terapi nedir

 Modern tıp yöntemlerinin gelişmesiyle birlikte andülasyon terapi popüler hale gelen bir uygulama olmuştur. Temel olarak vücutta yer alan sıvıların hareket etmesini sağlayarak uygulanan bir yöntemdir. Kilo sorunu ve bölgesel kilo yakımı kolaylaştırılmaktadır. 20 farklı programa sahip olan yöntemde kişilerin isteklerine göre hedeflerine ulaşılması sağlanmaktadır.

Bölgesel zayıflama için oldukça fazla tercih edilen bir yöntemdir. Andülasyon ile zayıflama süresi kişilere göre değişim gösterir. Uygulama yöntemi vücutta yenileme ve onarım sürecine etki ettiği için sağlığa olumlu etkisi bulunmaktadır. Terapinin temel amacı ağrıların giderilmesi ve bölgesel zayıflamaya yardımcı olmaktır. Ödem attırma etkisi bulunmaktadır. Buna göre andülasyon terapi yönteminin sağlığa olumlu etkileri 5 prensip altında özetlenebilmektedir:

 • Andülasyon yöntemi, vücutta ATP üretimini uyaracak şekilde mikro akımlara sahiptir.  Sağlanan akım sayesinde vücutta yer alan ATP üretimi artar ve kişilerin daha enerjik olması yönünde pozitif sonuç yaratır.
 • Kronik olan ağrı sorunları kişilerin yaşamlarını idame ettirmesinde önemli bir engel olabilmektedir. Andülasyon ilk aşamada pozitif sinyaller yollayarak ağrıların hafiflemesine ve giderilmesine yardımcı olmaktadır. İkinci aşamaya geçildiğinde ise vücudun doğal ağrı kesicisi olan endorfin salgılamasına destek olmaktadır.
 • Andülasyon terapi yöntemi vücutta kan dolaşımını hızlandırılmasına katkı sağlamaktadır. Bu nedenle kişilerin daha dinç ve daha sağlıklı hissetmesini sağlar. Kan dolaşımının yetersiz olması durumunda kişilerde halsizlik ve yorgunluk hisleri baş gösterir.
 • Düzenli olarak uygulanması halinde andülasyon yöntemi, bağışıklığın güçlenmesine destek olmaktadır.
 • Geniş kan damarları kaslara daha çok kan akışı sağlar. Terapi yönteminin sağlamış olduğu kan akışı hızlandırmaları olumlu etkiye sahiptir. Kaslardaki gerginlik azaldıkça kişilerin daha rahatlamış hissetmesi mümkün olur.

Andülasyon ile Zayıflama

andülasyon terapi ile zayıflama

Fazla kilo şikâyeti olan ve bölgesel olarak kilo vermek isteyen her kişi için andülasyon ile zayıflama yöntemi uygundur. Vücutta yer alan sıvıların hızlandırılması sağlanarak kişilerin seanslarda elde edecekleri etkileri görmek için uzman doktorlar tarafından çeşitli takip sistemleri uygulanır. Farklı olan programları nedeniyle birden fazla seçenek içermektedir. Kişilerin sosyal yaşamlarına ve sağlık durumlarına göre en uygun yöntem seçilerek sağlıklı bir şekilde zayıflama sürecinin yönetimi yapılmaktadır.

Pek çok olumlu özelliği beraberinde andülasyon terapi yöntemi sağlayabilmektedir. Enerji ve zindelik sağlanması, ödem atmanın sağlanması, kan dolaşımının uyarılması hem psikolojik hem de fiziki açıdan sağlığın artmasına yardımcı olmaktadır. Stresli işlerde çalışan kişilerin andülasyon yöntemiyle kilo verirken stresten uzaklaşması sağlanabilmektedir. Selülit gibi durumların azaltılmasına destek olur.

Andülasyon ile zayıflama için kişilerin uzman doktorlardan destek alarak en uygun zamanı belirlemesi oldukça önemlidir. Bazı özel durumları olan kişiler hariç herkes için uygun olan bir yöntemdir. Zayıflama süreci psikolojik olarak etkilerin görülebileceği bir dönemdir. Kişilerin terapi yönteminden yararlanırken uzman doktorlar tarafından psikolojik olarak takip edilmesi ve genel sağlık durumu hakkında bilgi verilmesi sağlanabilir.

Andülasyon ile Nasıl Zayıflanır? 

andülasyon terapi ile nasıl zayıflanır

Andülasyon ile zayıflama yöntemi kişilerin sağlık durumlarının göz önüne alınması sonucunda bir programa bağlanır. Seansların uygulanması ile kişilerdeki gelişim takip edilir. Temelde vücutta yer alan sıvıların hareketlenmesini sağlayan yöntemle zayıflanmaktadır. Yöntemin özel olarak kullanmış olduğu makinelerde uzman kişiler tarafından süreç yönetilmektedir. Andülasyon terapi ile zayıflamak isteyen kişilerin yararlanabileceği pek çok olumlu durum vardır:

 • Kişiler terapi bittikten daha enerjik hissetmektedir.
 • Kolajen üretimini arttırarak vücudun ihtiyaçlarını karşılamaktadır.
 • Cildin sıkılaşmasına yardımcı olmaktadır.
 • Vücudun çeşitli bölgelerinde görülen ağrıların azaltılmasına yardımcı olur.
 • Uyku kalitesinin artmasına destek olur.
 • Kişilerin gün içinde hissetmiş olduğu yorgunluk hissini azaltır.
 • Varis ve selülit görünümlerinin azaltılmasına yardımcı olur.
 • Toksinlerin vücuttan daha kolay atılması sağlanır.

Andülasyon yöntemi geliştirilirken uzman olan doktorların çalışmaları ve katkılarıyla uygun bir makine üretimi yapılmıştır. Sağlık sorunu veya kilo sorunu yaşayanlar doktorlarına danışarak andülasyon ile zayıflama sürecine girebilmektedir. Yöntemin sağlamış olduğu olumlu etkiler sonucunda metabolizma hızlanarak daha sağlıklı bir zayıflama süreci oluşmaktadır. Andülasyon terapi uygulanırken kişilerin diyetisyenleriyle belirlemiş olduğu diyet listesini uygulaması mümkündür. Uygulanan diyetler ve terapi sonucunda kilo verilmesi mümkündür.

Andülasyon Ödem Attırır Mı?

andülasyon ödem attırır mı

Sağlıklı bir şekilde kilo verirken vücudun tüm sistemlerinde iyileştirme olması için yapılan çeşitli araştırmalar bulunmaktadır. Yöntemin olumlu sonuçlarından birini ödem attırmak oluşturmaktadır. Ödem vücutta biriktiğinde kişilerin rahatsızlık duymasına neden olan sorunlar arasında yer alır. Şişkinlik yapması veya ilerlemesi durumunda ciddi sağlık durumlarına neden olan ödemin andülasyon terapi yöntemiyle attırılması mümkündür.

Andülasyon sayesinde vücuttan atılan ödemler kişilerin daha rahat hissetmesine yardımcı olmaktadır. Günlük hayatın daha kaliteli bir şekilde geçirilmesi mümkündür. Enerji düzeyinin artması ile birlikte daha sağlıklı işleyen bir vücut mekanizmasına sahip olunur. Terapi, yönteminin olumlu etkilere sahip olması sonucunda tıp dünyasında daha sık kullanılmaya başlandı.

Andülasyon Terapisini Kimler Kullanamaz?

andülasyon terapisini kimler kullanamaz

 Bazı özel durumlar haricinde andülasyon herkes için uygun olabilmektedir. Yöntemin uygulanamayacağı kişiler ise şu şekildedir:

 • Kalbinde pil bulunan kişiler
 • Bazı durumlarda ise hamilelik döneminde olan kişiler

Bu nedenle hamilelik döneminde olan ve kalbinde pil olan kişiler terapiden yararlanamazlar. Belirli kişiler dışında herkese uygulanabilir bir yöntem olarak bilinmektedir. Çeşitli pozitif etkilerden yararlanarak daha sağlıklı bir hayat kurmak isteyen kişiler andülasyon terapi seçeneklerini değerlendirilebilmektedir.