Rezonans Tedavisi

Dünyada gün geçtikçe yaygınlaşmakta olan rezonans tedavisi bütüncül tıp uygulamasıdır. Bu yöntemde birbirinden farklı iki cismin titreşimlerinin yani frekanslarının birbirine uyması sağlanmaktadır. Belirli cihazlar yardımıyla kişinin bedeninde enerji temelli değişimler oluşturulmaktadır. Öncelikli olarak birinci basamak sağlık hizmeti ve özellikle kronik hastalıkların tedavisinde başarılı bir tekniktir. Bu teknik uzman doktorlar ve terapistler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Rezonans Tedavisi Nasıl Yapılır?

Rezonans terapisi canlı organizmayı elektromanyetik titreşimlerden oluşan bir sistem olarak görmektedir. Cihazlardan gönderilen titreşimler yardımıyla yapılan bu terapiler organizmada enerji bazlı değişiklikler yapmaktadır.

Rezonans ifadesini daha net şekilde şöyle açıklayabiliriz: Ses ile bir bardağı çatlatmak mümkündür. Bu ses rezonansı sayesinde olmaktadır. Aynı şekilde bir köprüden geçen askerler uygun adımlarla yürürken köprü çökerse bunun açıklaması basittir: Askerlerin oluşturduğu titreşim frekanslarının tutturulması sonucu köprü rezonansa girerek çökmüştür.

Rezonans tedavisi işlemi ise cihazdan insan vücuduna verilen titreşimlerle vücudun etkileşime girmesidir. Böylece vücudun enerjetik yapısında değişiklik oluşturulmaktadır. Bu terapiler biorezonans ve pulsatil elektromanyetik alan(PEMF) olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Bir kişinin vücuduna zarar veren ya da olumsuz etkileyen maddelerin titreşimlerine biorezonans cihazıyla titreşim gönderilmektedir. Cihaza yerleştirilen zararlı maddelerin doğal titreşimleri algılanmaktadır. Algılanan bu titreşimler ters çevirme işlemi ile kişinin vücuduna gönderilmektedir. Böylece kişinin vücudundaki zararlı maddelerin titreşimi ile cihazdan gelen ters titreşimler birbirlerini söndürmektedir. Özetle rezonans tedavisi ile kişinin vücudundaki zararlı maddelerin titreşimleri yok edilmektedir. Bu terapi ağrısız olup, kişiler sakinleşme ve rahatlama hissetmektedirler.

PEMF terapi biorezonans terapiden sonra uygulanır. Kişinin vücut sistemini dengelemeye yönelik işlemdir. Bu terapide kişinin vücuduna elektron verilmektedir. Böylece vücudun elektrik potansiyeli yükseltilmektedir. Bunun sonucunda vücudun iyileşme potansiyeli tetiklenmektedir.

Biorezonans Hangi Hastalıkları Tedavi Eder?

Günümüzde biorezonans sigara bırakmak ve zayıflamak gibi pek çok derde çare olmaktadır. Ayrıca rezonans tedavisi;

 • Egzama, sinüzit, alerjik astım gibi rahatsızlıklara,
 • Ameliyattan sonraki iyileşme sürecini hızlandırmaya,
 • Kronik yorgunluğa,
 • Romatizmal ağrılara,
 • Kronik ve akut hastalıklara,
 • Alkol ve madde bağımlılıklarına,
 • Psikolojik rahatsızlıklara,
 • Karaciğer problemlerine,
 • Obezite ve kilo problemlerine,
 • Hamur işi, kahve, şekerli gıda gibi bağımlılıklara,
 • Bağışıklığı güçlendirmeye,
 • Toksinlerden arınmaya,
 • Genel sağlığı desteklemeye,
 • Mide ve bağırsak sağlığına iyi gelen bir tekniktir.

Bu teknik başarılı sonuçlar vererek kişilerin hayat konforlarını artırmaktadır.

Her hastalık için uygulanan seans sayısı değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin; sigara bırakmak için uygulanan terapi genellikle tek seansta bitmektedir. Fakat alerji için uygulanan seans 4’ü bulabilmektedir. Hangi sorun olursa olsun gereken seans sayısını uzman doktor belirleyecektir.

Rezonans Tedavisi
Rezonans Tedavisi

Biorezonans Sigara Bırakma İşe Yarıyor Mu?

Sigarayı bırakmak isteyen kişi için bağımlılık yapan maddeye karşı silkelenme ve temizlenme hali rezonans tedavisi ile oluşturulur. Bunun için kişiden her zaman içtiği sigaranın izmarit örneği alınır. Bu örneğin frekansının tersi kişinin vücudundaki bağımlılık yapan maddenin frekansına iletilir. Böylece iki zıt frekans birbirini söndürür. Kişinin vücudunda enerjetik bir hal yaratılmış olur.

Seans sonrası kişinin vücudunda hızlı bir temizlenme olmaktadır. Çünkü kişi sigarayı bir zehir olarak algılamakta ve sigara dumanına karşı tepki vermektedir. Bu durum şu şekilde sağlanmaktadır: Kişinin vücudu yıllar içinde nikotine karşı tolerans geliştirmektedir. Seans ile bu tolerans hali yok olmaktadır. Kişinin bedeni nikotini yabancı bir madde olarak algılamaktadır.

Kısacası seans sonrası sigara isteği net bir şekilde azalmaktadır. Bu seansa giren kişilerin hemen hepsi vücudunun sigara istemiyor olmasını vurgulamaktadır. Terapi almış kişinin tekrardan vücuduna nikotini tanıtmaması önemlidir.

Seanstan sonra ilk 48 saat vücudun yeni duruma adaptasyonu için gerekli zamandır. Kişinin sigara isteğine karşı direnmesi gereken kritik süredir. Aslında bu zaman diliminde şiddetli bir sigara isteğinin oluşması beklenmez. Rezonans tedavisi sonrası 48 saatlik süre bitince sigara isteği çok nadir gelebilir.

Sigara bırakma terapisi tek seansla halledilen bir işlemdir. İkinci seans durumu sigara isteğinin devam ettiği durumlarda yapılabilir. Ayrıca kişinin ruhsal durumunun desteklenmesi içinde ikinci seans kullanılabilir.

Rezonans İle Zayıflama Nedir?

Biorezonans tekniği ile zayıflamaya çalışmak mümkündür. Bunun için öncelikle anamnez alınır. Zayıflamak isteyen kişinin beslenme alışkanlıkları, yaşam şekli, egzersizleri, yaptığı diyetler gibi bilgiler not edilmektedir. Not edilen bu bilgiler seanstan önce incelenmektedir.

Zayıflamak isteyen bazı kişiler sadece spor ve diyet yaparak kilo veremeyebilmektedir. Çünkü bu kişilerde gıda intoleransı olabilmektedir. Ayrıca insülin direnci ve metabolizmada yavaşlık gibi sıkıntılar varsa kilo vermek çok zordur. Bazı kişilerde hormonal dengesizlik, candida mantarı ve tiroit yetmezliği olabilir. Bu gibi rahatsızlıklardan dolayı sadece diyet ve spor kilo vermeyi sağlamaz. Başka çözümler aramak gerekir.

Rezonans tedavisi ile bölgesel zayıflama ve iştah azaltma yapılabilir. Bunun yanında uzman, spor yapılmasını isteyecektir. Bu teknik birden ve şok şekilde zayıflamayı sağlamaz. Sağlıklı kişinin fiziksel durumuna göre zayıflama beklenir.

Biorezonans tekniği ile kilo verme disiplinli bir süreç gerektirir. Kişi disiplinli davranmazsa kilo veremez. Biorezonans tekniğiyle zayıflamak isteyen kişilere gerekli testler yapıldıktan sonra program oluşturulur. Ardından cihazla gerekli frekans düzenlemeleri yapılır.

Biorezonans İle Kilo Verilir Mi?

Biorezonans terapi ile yapılan işlem, bazı gıdaların bağımlılığından kurtulmaktır. Bu teknik karbonhidrat grubu üzerinden yapıldığında kişinin iştahı azalmaktadır. Kişi kolayca doyar ve çok büyük çabalara girmeden otomatikman yemek yemeği azaltır.

Biorezonans terapi unlu gıdalar üzerinde kullanıldığında kişinin bu tür gıdalara isteği azalmaktadır. Böylece rezonans tedavisi ile unlu gıdaların yarattığı birçok sağlık problemlerinde de düzelme olmaktadır. Örneğin; halsizlik, psikolojik problemler, migren, baş ağrıları, kronik bağırsak problemlerinde iyileşme gözlemlenmektedir.

Biorezonans terapi kişinin hamur işlerine düşkünlüğünü azaltmaktadır. Ayrıca glüten intoleransının oluşturduğu problemlerin çözümünü sağlamaktadır. Seanslar iştahı azaltıp kişinin metabolizmasına destek vermektedir.

Bunun yanında, şekerli gıdalar ve tatlılar sigaraya benzer şekilde bağımlılık yapmaktadır. Tatlılara olan düşkünlük ve çok yeme durumu seanslar ile giderilmektedir. Şekerin kendisi insan metabolizmasını bozmaktadır. İnsülin dengesini değiştirmektedir. İnsülin dengesizliği vücudun enerjiyi depolama eğilimini artırarak kiloya neden olmaktadır.

Biorazanans terapi ile şeker içeren gıdalar otomatik olarak yavaş yavaş tüketilmemeye başlanmaktadır. Seans sonrası şeker ihtiyacı duyan kişiler artık bu durumu yaşamamaya başlıyor. Çünkü biorezonans terapi, enerjetik dengelemeyi sağlanmaktadır. Rezonans tedavisi ile iştahı azaltmak ve zayıflatmayı başlatmak için iki seans yeterli olmaktadır.

Bunlara ek olarak; çikolata bağımlılığından kurtulmak, çok şekerli meyvelerden uzak durmak, tuz tüketme düşkünlüğünden kurtulmak, fazla kahve tüketmeyi bırakmak için bu terapi alınabilir. Aslında kişi için problem olan her gıdadan kurtulmak için bu terapiye başvurulabilmektedir.

Biorezonans Seans Ücreti Ne Kadar?

Biorezonans terapi daha çok sigarayı bırakmak için tercih edilmektedir. Fakat pek çok rahatsızlığa ve bağımlılıktan kurtulmaya iyi gelen bir teknik olduğu unutulmamalıdır. Biorezonanas seans ücreti hastalıktan hastalığa değişmektedir. Ayrıca seans süreleri de kişinin problemine göre farklılık gösterecektir. Genel olarak, rezonans tedavisi ücretinin uygun olduğunu söylemek mümkündür.

Biorezonans terapi fiziksel rahatsızlıklar, psikolojik rahatsızlıklar ve bağımlılıklar için kullanılan etkili yöntemdir. Biorezonans terapi ile ilgili açıklamalar, vücudun enerji sistemiyle ilgili bilgiler, hastalık tanımları tamamlayıcı bütünsel Wellness akımının yansımasıdır.

Ayrıca biorezonans terapi klasik tıbbi yöntemlerden farklıdır. Herhangi bir tedaviye alternatif olarak da sunulmamaktadır. Bu yazımızda bahsettiğimiz rezonans tedavisi tamamlayıcı ve destekleyici uygulamalar kapsamına girmektedir.