yumurta diyeti

Her kadın ve erkek istedikleri kiloya gelerek daha sağlıklı bir görünüm elde etmek ister. Eğer fazla kilolarınızdan şikâyetçiyseniz, yumurta diyeti tercih edebileceğiniz bir seçenektir. Fazla kilolar sağlığınıza doğrudan etki eden bir durumdur. Bu programda, düşük kalorili olan ürünler öğünler içerisine yerleştirilmektedir. Protein açısından zengin besinlerle beslenmeniz sağlanıp, tokluk hissinin oluşması hedeflemektedir.

Özellikle bir davete giderken istediğiniz elbisenin içerisinde daha şık görünmek isteyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda hızlı kilo verdiren programlar araştırabilirsiniz. Bu diyet türü de hızlı şekilde kilo verilmesine imkân sağlamaktadır. Düşük kalorili ürünlerden oluşan listesi bulunmaktadır. Aynı zamanda liste içerisinde sebze ve meyveler, yağsız proteinler yer almaktadır. Diyet, beslenme dengesini sağlayarak kilo verilmesine yardımcı olmaktadır.

Yumurta Diyeti Neden Yapılır?

yumurta diyeti Diyet yapmanın en önemli nedenleri arasında kilo vermek yer alır. Ancak diyetlerin tek nedeni kilo vermek olmamaktadır. Bazı durumlarda daha sağlıklı bir yaşam sürmek için tercih edebilirsiniz. Sağlık açısından da olumlu etkilere sahip olan yumurta diyeti sayesinde istenilen kiloya kavuşulması mümkün olmaktadır. Tokluk hissi verdiği bilindiği için özellikle kahvaltılarda en iyi seçenek olan ürünler arasında yumurta yer almaktadır.

Bu program sayesinde sağlıklı bir şekilde beslenerek kilo verilmesi mümkündür. Güçlü kemik yapısı ve bağışıklık sistemleri için en iyi seçeneklerden birini oluşturmaktadır. Vücudun ihtiyaç duymuş olduğu proteinlerin verilmesini sağlamaktadır. Bildiğiniz gibi yumurta kahvaltıda farklı şekillerde pişirilir. Tercih edilen yöntemler arasında yağ oranı yüksek olan seçenekler yer alabilmektedir.

Vücudumuzun günlük olarak ihtiyaç duymuş olduğu enerji miktarları vardır. Güçlü bir bağışıklık sistemi için enerji ihtiyaçlarının giderilmesi gerekmektedir. Yumurta bu noktada oldukça önemli olan bir besin kaynağıdır. Vücudunuzun ihtiyaçlarını karşılarken aynı zamanda kilo vermeniz mümkündür. Sağlıklı bir şekilde beslenerek kilo vermek için bu diyet oldukça avantajlıdır. Aç kalma durumlarının önüne geçilmektedir ve sağlıklı bir şekilde kilo verilmesini sağlamaktadır.

Bu diyetin yapılmasının nedeni ise sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo verebilmektir. Düzenli bir şekilde uygulanması mümkün olan yumurta diyeti listesi sayesinde amaçlarınıza kısa sürede ulaşabilirsiniz. Diyeti uygularken en önemli noktalardan birini yöntemler oluşturmaktadır. Bu diyetin uygulanabilmesi için haşlanmış yumurta tercih edilmelidir. Yağda yapılan yumurtalar kilo vermeye yardımcı olmak yerine kalori artışına neden olmaktadır.

Yumurta Diyeti Nasıl Yapılır?

yumurta diyeti Her kilo verme yönteminde olduğu gibi bu diyet içinde belirli koşulların sağlanması gerekmektedir. Sabah, öğlen ve akşam olacak şekilde 3 öğünde beslenme sağlanmalıdır. Diyetin uygulanması aşamasında oldukça farklı seçenekler mevcuttur. Eğer isterseniz kendiniz için en uygun olan seçeneği değerlendirebilirsiniz. Günün ilk öğününde iki tane haşlanmış yumurta ve greyfurt yiyerek diyetin ilk adımını gerçekleştirebilirsiniz. Öğlen yemeğinde ise karbonhidratı az olan meyveleri tüketebilirsiniz. Akşam yemeğinde salata ve tavuk ikilisini tercih edebilirsiniz.

Belirtilen şekilde yumurta diyeti uygulaması yapılırken her gün ayrı seçeneklerin değerlendirilmesi mümkündür. İlk beslenme şeklini haftanın ilk günü uygularken haftanın kalan günlerinde farklı uygulamalar yapılabilmektedir. Bu diyet için haftanın kalan günlerinde uygulanması gerekli olan beslenme şekli ise şu şekildedir:

 • Salı Günü: İlk öğünde 2 haşlanmış yumurta ve greyfurt tüketilir. Öğlen yemeğinde yeşil sebze ve tavuk salatası menülere eklenmektedir. Sıra akşam yemeğine geldiğinde ise salata ve 2 haşlanmış yumurta yenmelidir.
 • Çarşamba Günü: Kahvaltıda klasik haline gelmiş olan 2 haşlanmış yumurta ve greyfurt tüketimi sağlanmaktadır. Öğlen yemeğinde yağsız olan bir peynir, bir domates ve buğday ekmeği tüketilebilmektedir. Akşam yemeğinde yumurta diyeti listesi salata ve tavuktan oluşmaktadır.
 • Perşembe Günü: Günün ilk öğünü diğer günler ile aynı şekilde yapılmaktadır. Öğlen ise yalnızca meyve tüketilmektedir. Akşamları salata ve pişmiş tavuk yenmelidir.
 • Cuma Günü: Diğer günler ile aynı şekilde kahvaltı yapılmalıdır. Günün ikinci öğününde ise pişirilmiş olan sebzeler ve 2 yumurta tüketilmelidir. Son öğün ise balık ızgara ve salata menüsünden oluşmaktadır.
 • Cumartesi: Kahvaltı her zamanki düzen ile yapılmaktadır. Öğlen yemeği ise domates salatası ve buharda pişmiş olan tavuk eşliğinde gerçekleşir. Günün son öğününde buharda pişmiş olan sebzeler tüketilmektedir.
 • Pazar: Cumartesi günü ile aynı şekilde besinler tüketilmelidir.

Yumurta Diyeti Listesi

yumurta diyeti Her zayıflama yönteminde olduğu gibi bu yöntemde de uygulanması gereken adımlar bulunmaktadır. Belirli günlerde tüketilmesi gereken öğünler ile yaklaşık bir ayda 6-7 kilo verilmesi hedeflenmektedir. Bu diyet türüne göre belirtilen şekilde öğünlerin hazırlanması oldukça önemlidir.

Belirtilen adımlar uygulandığında yumurta diyeti zayıflama açısından oldukça hızlı sonuçlar vermektedir. Temel olarak bu diyet türünde ihtiyaç duyulan ürünler şu şekildedir:

 • Haşlanmış yumurta
 • Sebze ve meyveler (kalori bakımından düşük seçenekler olmalı)
 • Greyfurt
 • Tavuk
 • Bol bol yeşillik

Yumurta Diyeti ile 1 Haftada Kaç Kilo Verebilirim?

yumurta diyeti Yapılan uygulamalar ile birlikte bir ay içerisinde 6-7 kilo verilmesi beklenmektedir. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birini su tüketimi oluşturmaktadır. Doğru bir şekilde beslenmenize ek olarak su tüketmeniz kilo vermenizi hızlandırmaktadır. Genellikle hızlı şekilde kilo verildiği zaman hızlı şekilde kilo alınacağı algısı vardır. Ancak bu diyet hızlı şekilde kilo verilmesini sağlarken aynı zamanda sağlığı korumaktadır.

Yapılan yumurta diyeti listesi sayesinde her öğün yeterli besinin alınması sağlanabilmektedir. Vücutlarınızın yeterli derecede besin alması aç kalmanızın önüne geçmektedir. Yalnızca vücudun karbonhidrat alımı azaltılmaktadır. Bu durumda protein ağırlıklı beslenmeniz sağlanmaktadır. Bu nedenle diyet sonrasında beslenme düzeninize karbonhidrat ağırlıklı besinler eklemediğiniz sürece hızlı bir şekilde kilo almazsınız.

Öğünler arasında bulunan saat farklarının ise yine kişiler tarafından ayarlanması gerekmektedir. Sabah, öğle ve akşam yemekleri arasındaki farkların uzun olması lazımdır. Bu sayede vücudunuz yağ yakımı için fırsat bulabilecektir. Aynı zamanda diyetin spor desteklenerek daha etkili hale getirilmesi mümkündür. Hem spor hem de sağlıklı beslenmenin etkisiyle hızlı bir şekilde kilo kaybı sağlanabilmektedir. Bir ayda yaklaşık 10 kilo verilmesi mümkündür.

Yumurta Diyetini Kimler Yapamaz?

yumurta diyeti Bazı durumlarda yumurta diyeti uygulaması yapılamaz. Bu durum tamamen sizlerin sağlık durumu ile ilgilidir. Yumurtanın içerisinde barındırmış olduğu besin içerikleri nedeniyle vücutta çeşitli reaksiyon durumları oluşabilmektedir. Bu nedenle sağlık açısından uygun olan kişilerin diyeti uygulaması mümkündür. Bu yöntemi uygulayamayacak olan kişiler ise şu şekildedir:

 • Karaciğerinde rahatsızlık durumu olan kişiler,
 • Kolesterol rahatsızlığı olanlar,
 • Düzenli bir şekilde ilaç kullanması gerekenler,
 • Safra kesesi çeşitli sebepler nedeniyle alınanlar,
 • Kalbinde kalıcı veya geçici bir rahatsızlık tespit edilenler,
 • Aynı zamanda yumurta diyeti listesi fazla yumurta tüketimi gerektirdiği için alerjisi olanlar bu diyeti yapmamalıdır.

Eğer bu hastalıklardan biri sizde bulunuyorsa diyeti uygulamamanız gerekmektedir. Bu tür uygulamalar esnasında beslenme şekillerine dikkat edilmesi gerekir. Diyeti uygularken yağlı yiyeceklerden ve paketli içeriklerden uzak durmanız gerekmektedir. Aynı zamanda gazlı içecekler, şeker tüketimi ve hazır gıdalardan kaçınılması önemlidir.

Diyet listesinin içerisinde yer alan ürünler tüketilirken aynı zamanda tokluk hissi oluşmaktadır. Eğer tokluk hissi azalırsa salatalık gibi kalorisi oldukça az ürünler tüketilmelidir. Aynı zamanda akşam yemeği saat 6’dan sonraya bırakılmamalıdır. Uygulama esnasında alerji durumları oluşursa doktora başvurulması gerekmektedir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise yumurta diyeti esnasında su tüketimine dikkat edilmesidir.